Terapia indywidualna

Pozwala na pełne skupienie się psychoterapeuty na pacjencie. W centrum tego typu psychoterapii stoi konkretna osoba i wszystko to, co jej dotyczy – jej uczucia, cierpienia, lęki oraz przeżycia i przemyślenia, których doświadcza. Ważne jest również to,  jak pacjent widzi samego siebie w konkretnych sytuacjach, relacjach i co chciałby zmienić.

Psychoterapia indywidualna skierowana jest do osób poszukujących odpowiedzi na nurtujące je problemy, doświadczających konfliktów wewnętrznych, trudności w zrozumieniu własnych emocji.

Długość terapii zależy od wielu czynników. Czasami kilka spotkań okazuje się pomocnych w zmierzeniu się z trudnościami i poznaniu przyczyn problemu pacjenta, w innych przypadkach jest to długotrwały proces. Najważniejsze jednak jest to, by zacząć psychoterapię – ten pierwszy krok może okazać się początkiem nowej drogi do odkrywania siebie, własnych potrzeb i poszukiwania strategii na ich zaspokojenie.

Ofertę psychoterapii indywidualnej kierujemy do:

osób dorosłych - spotkania z Olą Kubiak-Salską, Agnieszką Bujakiewicz, Martą Olejniczak

nastolatków (od 16 roku życia) - spotkania z Olą Kubiak-Salską, Agnieszką Bujakiewicz

Uwaga! Wizyta pierwszorazowa musi być opłacona przelewem przed wizytą!

Terapię indywidualną w Łódzkiej Fundacji TRAMPOLINA prowadzą:

Aleksandra Kubiak-Salska

(osoby dorosłe, nastolatki od 16 r.ż.)

Jestem specjalistką Counsellingu Gestalt (ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie - marzec 2022r), certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień, absolwentką Studium Pracowników Służb Społecznych i Uniwersytetu Łódzkiego (magister pedagogiki resocjalizacycjnej).

Posiadam 24 letni staż pracy. Pierwsze 2 lata jako pracownik socjalny w Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi, potem ok. 13 lat w ośrodkach terapii uzależnień dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenia MONAR.

Obecnie pracuję w Poradni Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi z młodzieżą i dorosłymi (realizując wiele programów pomocowych znajdujących się w ofercie Poradni).

Sama odbyłam ok 6 letnią terapię w nurcie Gestalt.

Praca z Drugim człowiekiem ciekawi mnie i inspiruje do rozwoju, uczenia się. Ostatnio wzięłam udział w warsztacie “Ciało i Ucieleśniona obecność w terapii BodyMind Gestalt” z Arye Bursztyn. Ten aspekt pracy: świadoma Obecność i towarzyszenie Drugiemu najbardziej mnie ostatnio porusza i pociąga.

Poza pracą jestem partnerką i mamą dwóch synków. Bardzo lubimy rodzinnie podróżować, smakować, wąchać różne miejsca. Moją największą pasją jest muzyka (śpiewam w Jazzowym Chórze Wytwórni, który istnieje w Łodzi od 10 lat i nadal kocham jeździć na koncerty i chłonąć energię tych co dają MUZYKĘ).

Agnieszka Bujakiewicz

(osoby dorosłe, nastolatki od 16 r.ż.)

Jestem socjolożką, Certyfikowaną Specjalistką Psychoterapii Uzależnień, Counsellorką Gestalt.  Ukończyłam 3-letnią szkołę w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej uczestniczyłam w wielu warsztatach, treningach, szkoleniach zwiększających moje kwalifikacje zawodowe zarówno w obszarze prowadzenia terapii indywidualnej, jak i grupowej.

Odbyłam własną psychoterapię w nurcie Gestalt.

Początek mojej pracy zawodowej i pomagania innym wiąże się z Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Łodzi i Ozorkowie, w którym pracowałam z dziećmi i młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych indywidualnie i grupowo przez 17 lat. Obecnie pracuję w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego  w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych. Współpracuję także z Prywatnym Ośrodkiem Terapii i Terapii Uzależnień dla Młodzieży „Ku dobremu” w Kudowie-Zdrój.

Pracuję z młodzieżą  i osobami  dorosłymi głównie w obszarze uzależnień, współuzależnienia. Prowadzę terapię indywidualną, konsultacje dla osób doświadczających problemów w obszarze zachowań, emocji, relacji z innymi osobami, potrzebujących wsparcia w trudnym dla siebie momencie w życiu.

W pracy terapeutycznej bliskie jest mi podejście humanistyczne, psychoterapia Gestalt.

Prywatnie jestem mamą dorosłego już syna oraz nastoletniej córki.

Mam to szczęście, iż moja praca jest moją pasją. Lubię spotkania z ludźmi, towarzyszenie im w samorozwoju. Uwielbiam kontakt z naturą, spacery oraz zwierzęta. Cenię sobie czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół.

Marta Olejniczak

(osoby dorosłe)

Udzielam pomocy psychologicznej w nurcie Gestalt. Na spotkania zapraszam osoby, które chcą wzmacniać obszar samorealizacji, potrzebują poznać działania sprzyjające zachowanie zdrowia psychicznego. Szukają wsparcia w rozwiązywanie kryzysów tamujących rozwój.

W pracy z Klientem najważniejsze jest dla mnie stworzenie przestrzeni bez ocen i uprzedzeń na swobodny dialog. W swojej pracy wykorzystuję swoje kompetencje kulturoznawczyni.

Na sesje zapraszam osoby dorosłe, które doświadczają poczucia osamotniania, smutku, bezradności, kryzysów zawodowych i rodzinnych. Próbują budować satysfakcjonujące relacje z innymi i tym, które nie potrafią poradzić sobie ze stresem, atakami paniki, perfekcjonizmem, stratą. Pracuje z osobami borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości i perfekcjonizmem.

Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Łódzkim w dziedzinie kulturoznawstwa. Obecnie jestem w trakcie pełnego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego  w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Uczestniczyłam w kursach i szkoleniach m.in „Pacjent, który zgłasza molestowanie i mobbing w pracy", "Jak pracować z osobami, które doświadczyły okołoporodowej straty dziecka" organizowanych przez Centrum Terapii Dialog."