Zespół Łódzkiej Fundacji Trampolina

Biuro:

 

MAGDALENA JÓŹWIAK

Jestem założycielką i prezeską Łódzkiej Fundacji „Trampolina”

wspierającej rodziców nastolatków, mediatorką w idei Porozumienia Bez Przemocy (NVC), absolwentką studiów podyplomowych na UŁ „Prawo rodzinne z elementami psychologii”.

Szerzę ideę budowania relacji rodzinnych w oparciu o wzajemne słyszenie się, szacunek, empatię i uwzględnianie potrzeb każdej strony. Od ośmiu lat jestem na ścieżce własnego rozwoju, w którym pomagają mi dodatkowe kursy, warsztaty oraz sytuacje kryzysowe, które pojawiły się w moim życiu. Własne doświadczenie wykorzystuję do wspierania innych, z intencją towarzyszenia w procesie uzdrawiania relacji, porzucania strategii, które przestały już służyć i podejmowania wyborów zgodnych z aktualnymi pragnieniami.

Mam gotowość towarzyszyć rodzicom, gdy czują, że ta rola życiowa staje się zbyt ciężka i jednocześnie pragną szczerych i bliskich relacji w swojej rodzinie. Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków. Na co dzień cenię sobie chwile spokoju, zatrzymania, aby usłyszeć swoje myśli i uczucia, być w kontakcie ze sobą. Moim marzeniem jest życie w harmonii.

 

 

 

KATARZYNA ELIZA WACHOWSKA

Trener TUS, Trener Personalny specjalizujący się w pracy z ciałem z dorosłymi i młodzieżą

Ukończyła kursy mindfulness, jogi, medytacji oraz pracy z oddechem.

Mama trzech córek w tym dwóch nastolatek 

 

 

Nasi specjaliści:

Terapeuci

 

ALEKSANDRA KUBIAK

Jestem specjalistką Counsellingu Gestalt (ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie - marzec 2022r), certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień, absolwentką Studium Pracowników Służb Społecznych i Uniwersytetu Łódzkiego (magister pedagogiki resocjalizacycjnej).

Posiadam 24 letni staż pracy. Pierwsze 2 lata jako pracownik socjalny w Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi, potem ok. 13 lat w ośrodkach terapii uzależnień dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenia MONAR. 

Obecnie pracuję w Poradni Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi z młodzieżą i dorosłymi (realizując wiele programów pomocowych znajdujących się w ofercie Poradni).

Sama odbyłam ok 6 letnią terapię w nurcie Gestalt.

Praca z Drugim człowiekiem ciekawi mnie i inspiruje do rozwoju, uczenia się. Ostatnio wzięłam udział w warsztacie “Ciało i Ucieleśniona obecność w terapii BodyMind Gestalt” z Arye Bursztyn. Ten aspekt pracy: świadoma Obecność i towarzyszenie Drugiemu najbardziej mnie ostatnio porusza i pociąga. 

Poza pracą jestem partnerką i mamą dwóch synków. Bardzo lubimy rodzinnie podróżować, smakować, wąchać różne miejsca. Moją największą pasją jest muzyka (śpiewam w Jazzowym Chórze Wytwórni, który istnieje w Łodzi od 10 lat i nadal kocham jeździć na koncerty i chłonąć energię tych co dają MUZYKĘ).

 

 

 

AGNIESZKA BUJAKIEWICZ

Jestem socjolożką, Certyfikowaną Specjalistką Psychoterapii Uzależnień, Counsellorką Gestalt na ostatnim roku szkolenia w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej uczestniczyłam w wielu warsztatach, treningach, szkoleniach zwiększających moje kwalifikacje zawodowe zarówno w obszarze prowadzenia terapii indywidualnej, jak i grupowej.

Odbyłam własną psychoterapię w nurcie Gestalt.

Początek mojej pracy zawodowej i pomagania innym wiąże się z Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Łodzi i Ozorkowie, w którym pracowałam z dziećmi i młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych indywidualnie i grupowo przez 17 lat. Obecnie pracuję w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego  w Łodzi w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych. Współpracuję także z Prywatnym Ośrodkiem Terapii i Terapii Uzależnień dla Młodzieży „Ku dobremu” w Kudowie-Zdrój.

Pracuję z młodzieżą  i osobami  dorosłymi głównie w obszarze uzależnień, współuzależnienia. Prowadzę terapię indywidualną, konsultacje dla osób doświadczających problemów w obszarze zachowań, emocji, relacji z innymi osobami, potrzebujących wsparcia w trudnym dla siebie momencie w życiu.

W pracy terapeutycznej bliskie jest mi podejście humanistyczne, psychoterapia Gestalt.

Prywatnie jestem mamą dorosłego już syna oraz nastoletniej córki.

Mam to szczęście, iż moja praca jest moją pasją. Lubię spotkania z ludźmi, towarzyszenie im w samorozwoju. Uwielbiam kontakt z naturą, spacery oraz zwierzęta. Cenię sobie czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół.

 

 

AGNIESZKA RUTKOWSKA

Specjalista terapii uzależnień.

Magister pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej na Uniwersytecie Łódzkim. Socjoterapeutka.

Prowadzi spotkania indywidualne z młodzieżą z zakresu uzależnień od substancji oraz uzależnień od multimediów.

 

OLIWIA FILIPEK

Specjalista terapii uzależnień.

Właśnie kończę psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, na specjalności psychologii rodziny i bliskich związków. W ramach pracy magisterskiej prowadzę badanie na temat psychologicznych predyktorów dobrostanu młodych dorosłych. Uczestniczę w Studium Psychoterapii Uzależnień w Fundacji Vis Salutis. Biorę udział w superwizjach u Marzeny Joanny Wawerskiej-Kus. 

Obecnie pracuje na stanowisku psychologa w szkole podstawowej. Odbywałam praktyki w Stowarzyszeniu Monar. Doświadczenia nabyłam również w Fundacji Pandora oraz Fundacji Arka. Od wielu lat działam w Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów Psychologii, gdzie koordynuję sekcję arteterapii. Głównym obszarem zainteresowań sekcji jest wykorzystanie bajkoterapii oraz dramaterapii w pracy z dziećmi i młodzieżą. Bliskie jest mi humanistyczne patrzenie na pacjenta, towarzyszenie mu w trudnościach oraz realizowaniu swojego potencjału. 

Prowadzę spotkania indywidualne z młodzieżą z zakresu psychoterapii uzależnień behawioralnych oraz od substancji psychoaktywnych.

PAWEŁ CIOŁKOWSKI

 
Pedagog, trener, terapeuta w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu - w procesie szkolenia. Doświadczenie w pracy terapeutycznej m.in.: w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar, Domu Samotnej Matki w Łodzi, Regionalnym Centrum Terapii Bezdomności, Klubie Profilaktyki Środowiskowej "Piekarnia wartości". Pasjonat natury i przyrody, łucznictwa oraz biegów terenowych

MARTA OLEJNICZAK

 

Kulturoznawczyni, obecnie w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. 

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych menadżer kultury na SGH w Warszawie. Współkuratorka i producentka projektów artystycznych i edukacyjnych, w tym wielu kierowanych do dzieci i młodzieży. 

Wspiera osoby dorosłe, które doświadczają poczucia osamotniania, smutku, bezradności, kryzysów zawodowych i rodzinnych. Próbują budować satysfakcjonujące relacje z innymi i tym, które nie potrafią poradzić sobie ze stresem, atakami paniki, perfekcjonizmem, żałobą czy stratą. Pracuje z osobami borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości, perfekcjonizmem czy prokrastynacją.

 

 

Pedagog szkolny

MARTA SZYMCZYK

 

Jestem pedagożką, nauczycielką z ponad 10-letnim stażem i doświadczeniem zawodowym zdobywanym w różnych typach szkół, m.in. w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Obecnie studiuję psychologię. 

Na co dzień współpracuję z dziećmi i młodzieżą, ich rodzicami, a także z wieloma organizacjami pozarządowymi działającymi na ich rzecz.

Prowadzę stronę poświęconą edukacji na FB „Nieszablonowa pedagożka”: https://www.facebook.com/nieszablonowapedagozka . To przestrzeń, w której dzielę się swoimi pomysłami na działania z dziećmi i młodzieżą.

W swojej codziennej pracy wspieram także rodziców/opiekunów w wychowaniu dzieci i młodzieży, bo mam świadomość, że nie jest to łatwe zadanie. W kontakcie z drugim człowiekiem stawiam przede wszystkim na szacunek, akceptację oraz wzajemne zaufanie. Moim celem jest rozwijanie wiedzy z zakresu emocji, sposobów radzenia sobie z nimi, ale także edukacja z zakresu komunikacji interpersonalnej. Uważam, że wzajemne zrozumienie i uważność na swoje potrzeby to klucz do sukcesu w budowaniu relacji. Traktuję to jako cel nadrzędny w swojej pracy. 

Prywatnie jestem żoną i mamą wspaniałej córeczki. Uwielbiam czytać książki, chodzić po górach i podróżować."

 

 

Psycholog

DOMINIKA KOTKOWSKA

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia na Uniwersytecie Łódzkim. 

Doświadczenie zdobywała w pracy z dziećmi i młodzieżą m.in. w Centrum TUiTAM oraz Centrum Futurum. Systematycznie poszerza swoją wiedzę na licznych szkoleniach dotyczących przede wszystkim pracy z nastolatkami oraz rodzinami.


W swojej pracy wspiera dzieci i młodzież przede wszystkim w zakresie problemów z komunikacją, budowaniem relacji, obniżoną samooceną, zaburzeniami lękowymi. Pasjonuje się także tematyką psychologii rodziny i wychowania - pomaga rodzicom/opiekunom w sytuacji kryzysu oraz w budowaniu zdrowych i satysfakcjonujących relacji z dziećmi

 

Mediatorki

MAGDALENA PERDAS

 

 

 

Jestem mediatorką i facylitatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication, NVC), wg. idei porozumieniowej dr. Marshalla B. Rosenberga.
 
Pasjonatką psychoterapii opartej na pracy z traumą oraz pamięci ciała.
 
Obecnie, studentką szkoły dla terapeutów w metodzie Core Energetics ®, opracowaną przez psychiatrę Johna Pierrakosa, która łączy psychoterapię zorientowaną na ciało wraz z rozwojem duchowym.
 
Od wielu lat na ścieżce rozwoju osobistego, poprzez udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, kręgach i wyjazdach rozwojowych.
 
W pracy z ludźmi łączę wszystkie znane mi narzędzia, wiedzę oraz doświadczenie, które wniosły ogromną wartość w moje życie.
 
Porozumienie bez Przemocy uczy języka serca, kontenerowania tego, że wszyscy mamy takie same potrzeby, a różnimy się jedynie strategiami, które wybieramy, aby te potrzeby zaspokoić. Pokazuje, jak ważna jest intencja oraz jakość kontaktu w relacji z drugim człowiekiem.
 
Praca z parami uczy podążania za własnym czuciem i sercem, w odkrywaniu swoich wrażliwych miejsc w obecności bliskiej nam osoby oraz umożliwia nam towarzyszenie naszemu partnerowi w odkrywaniu jego własnych zranień.
 
W spotkaniu ze mną doświadczysz uważnej obecności, pracy skierowanej ku poszukiwaniu, poznawaniu siebie, wsparcia w poszukiwaniu własnego czucia i doświadczeń osadzonych w ciele, procesu z elementami pracy z ciałem, tj. gruntowanie, uziemianie, regulowanie.  
 
Zapraszam do kontaktu

 

Justyna Iwanicz-Bączkowska

 

Mediatorka i facylitatorka w idei porozumieniowej dr. Marshalla B. Rosenberga. Praktyk IFS, Coachka, Coachka mocnych stron, pasjonatka empatycznej komunikacji. Moja droga z porozumieniem bez przemocy zaczęła się od chęci zmiany komunikacji z moim synem (wtedy 11 lat). Zależało mi, aby nasze relacje były oparte na zaufaniu i aby nie było tylu wybuchów i nerwowości podczas naszych rozmów. Dlatego rozpoczęłam swoją drogę z Porozumieniem bez Przemocy w Fundacji 4Kroki.

Idąc na kurs miałam cel poprawienia komunikacji z synem, mężem, zmiany siebie tak aby dbać o innych. A pierwszy kurs skończyłam ze świadomością, że najważniejsze jest zadbać o siebie! Okazać sobie empatię, wysłuchać siebie, uświadomić sobie co jest dla nas ważne w danym momencie, zadbać o swoje zasoby i dopiero wtedy jesteśmy otwarci i gotowi na usłyszenie drugiej osoby.

Dziś swoje doświadczenia i wiedzę wykorzystuję do wspierania innych. Mam ogromną wiarę i zaufanie, że uważne słuchanie, empatia potrafią odbudowywać nasze zasoby. Jako mediatorka, praktyczka IFS (Internal Family Systems), coachka wspieram ludzi w różnych sytuacjach życiowych. Od indywidualnego wsparcia w komunikacji po wsparcie w znajdowaniu rozwiązań win-win w konfliktach.

Dzielę się z innymi wiedzą o komunikacji empatycznej, wspieram ich poprzez empatyczne sesje i towarzyszę w poznawaniu siebie. Z ciekawością i akceptacją pomagam w nawiązywaniu relacji wewnętrznych i w bardziej świadomym życiu. Pokłady empatii, uważności na siebie i drugiego człowieka, optymizm, a przede wszystkim wiara w ludzi są moimi wewnętrznymi zasobami, z których korzysta świat.

Radca prawny

JAKUB SUDOMIR

 

Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od ponad 20 lat prowadzący praktykę w ramach własnej kancelarii. Specjalista z dziedziny prawa cywilnego i gospodarczego, z bogatym doświadczeniem z zakresu praktyki sądowej.

Specjalizuje się w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. W ramach swej działalności zajmuje się także zagadnieniami prawnych aspektów funkcjonowania rodziny i problemów w niej występujących. Nie obca jest mu praca z potrzebującymi, także w aspekcie pro bono.

Prywatnie ojciec trzech córek, a w wolnych chwilach miłośnik muzyki klasycznej.


 

 

Łódzka Fundacja „TRAMPOLINA”  Płk. Prof. Wacława Deca 1, 94-246 Łódź         

KRS 0000850153   NIP 947 20 02 554   REGON 386527024

email: kontakt@lodzkafundacjatrampolina.pl

tel. + 48 533 773 713

 

Nasz rachunek bankowy:

BNP Paribas Bank Polska S.A.  75 1600 1462 1860 4493 2000 0001

                                                                            

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.